Odkryj

DESIGN

 

Przyciągająca wzrok sylwetka

Odważna, elegancka i wyrazista, jeszcze bardziej sportowa i innowacyjna niż kiedykolwiek. Muskularna sylwetka, podkreślona aerodynamicznymi liniami zapowiada moc wrażeń oraz imponujące osiągi. Wzrok przyciągają udoskonalony przedni zderzak, 17-calowe aluminiowe obręcze kół i nowe, zintegrowane reflektory projekcyjne LED.

Nowoczesne wnętrze

Nowoczesne wnętrze Kia Rio uzależnia od pierwszej chwili. Zachwyci Cię w nim wszystko: od przyjemnych w dotyku materiałów i ergonomicznie zaprojektowanych przednich foteli, po zorientowaną w stronę kierowcy deskę rozdzielczą i sportowe dodatki. Liczne udogodnienia, systemy wsparcia i zaawansowane technologie sprawią, że każda podróż Rio będzie przyjemnością.

Przestronna i praktyczna

Szybko przekonasz się, że dzięki optymalnemu i przestronnemu wnętrzu Rio codzienna jazda po mieście stanie się prawdziwym relaksem. Kia Rio wyznacza nowy standard przestronności w swojej klasie. Podróżujący z Tobą przyjaciele i rodzina na pewno docenią wygodną przestrzeń z tyłu. Składane tylne siedzenia są niezwykle praktyczne i pozwalają w kilka chwil znacznie powiększyć i tak dość pojemny, 325-litrowy bagażnik.


WYGODNA I INTELIGENTNA

Idealnie dopasowana do Ciebie

 

Detale mają znaczenie

Innowacyjne, inteligentne, podnoszące komfort codziennej jazdy rozwiązania, w które wyposażona jest Kia Rio, to m.in. doskonale oświetlające drogę dwufunkcyjne reflektory projekcyjne oraz specjalny czujnik, który automatycznie uruchamia nawiew powietrza, aby osuszyć zaparowane szyby.

Komfort i wygoda

Twój komfort jest dla nas ważny. Dlatego zadbaliśmy o podgrzewane przednie fotele i kierownicę, system bezkluczykowego otwierania pojazdu oraz wszechstronne rozwiązania ułatwiające przewożenie Twoich rzeczy. Dzięki Android Auto ™ i Apple CarPlay ™ uzyskasz dostęp do przydatnych podczas jazdy aplikacji i funkcji swojego telefonu

Łączność i rozrywka

Kia Rio jest wyposażona w usługi pokładowe UVO Connect - pakiet zaawansowanych funkcji, które łączą kierowcę ze światem w czasie rzeczywistym i zapewniają bezcenne informacje podczas każdej jazdy. Od bieżących informacji o ruchu drogowym po prognozy pogody, ważne miejsca na trasie, wskazówki dotyczące parkowania i o wiele więcej.


DYNAMIKA JAZDY 

Szybka i dynamiczna jazda

Kia Rio zawiezie Cię dokąd tylko zechcesz. Oczekujesz zwrotnej i płynnej jazdy oraz dynamicznego prowadzenia w mieście? Trudno wybrać lepiej! Dodatkowo, zaawansowany układ napędowy Mild Hybrid zapewnia wydajną, niskoemisyjną i przyjemną jazdę nawet w wymagających, miejskich warunkach.

Wybór silników

Kia Rio zaskakuje kierowców zarówno osiągami, jak i wydajnością. Wyposażona w nowoczesny, elektryczny układ napędowy, który oferuje szereg możliwości silnika, w tym hybrydowy układ napędowy Mild Hybrid (MHEV) dostępny z 6-biegową manualną skrzynią biegów iMT lub 7-stopniową dwusprzęgłową przekładnią. Rio zapewnia optymalne zużycia paliwa oraz płynną jazdę i przyjemne prowadzenie. Silniki dostępne w wersjach 84, 100 i 120 KM.

Hybrydowy układ napędowy "Mild Hybrid"

Kia Rio jest wyposażona w zaawansowany hybrydowy układ napędowy typu "mild hybrid", który zapewnia niską emisję zanieczyszczeń podczas codziennej jazdy. Połączenie najnowszego silnika benzynowego 1.0 T-GDi z 48-woltowym akumulatorem litowo-jonowym pozwala na istotnie mniejsze zużycie paliwa. Co więcej, zintegrowany "e-system" odzyskuje energię kinetyczną w czasie zwalniania, aby zapewnić wsparcie momentu obrotowego podczas przyspieszania


TECHNOLOGIA I BEZPIECZEŃSTWO

System autonomicznego hamowania z funkcją wykrywania pieszych i rowerzystów

Ostrzega przed potencjalnymi zagrożeniami, chroni w razie potrzeby.

Asystent utrzymania pasa ruchu (LKA) oraz asystent jazdy w korku (LFA)

WBezpieczna pozycja na pasie.

Aktywny tempomat (SCC)

Reguluje prędkość i odległość od pojazdów z przodu.


System monitorowania martwego pola i unikający kolizji z pojazdem w martwym polu (BCW & BCA)

Oko na martwe pole.

Czujniki parkowania z przodu i z tyłu (PDW)

Łatwe i bezpieczne parkowanie.

Kamera cofania (RVM)

Z kamerą cofania parkowanie tyłem i cofanie to żaden problem!


GT LINE

Gotowa do akcji

 

W poszukiwaniu mocnych wrażeń

Rio GT Line urzeka swoim stylem. Nowoczesną sylwetkę samochodu podkreśla atletyczna linia przedniego zderzaka ze zintegrowanymi lampami przeciwmgielnymi LED w stylistyce kostek lodu, starannie wyprofilowana osłona chłodnicy, światła do jazdy dziennej LED i tylny zderzak z podwójnym tłumikiem. 17-calowe aluminiowe obręcze kół i eleganckie nadproża to kropka nad i. Ten model naprawdę nie ma sobie równych!

Imponujące wnętrze

Sportowy, dynamiczny charakter i wyrafinowane dodatki we wnętrzu Kia Rio GT Line zachwycą każdego konesera piękna i mocnych wrażeń za kierownicą. Potęgują je sportowe siedzenia z czarnego materiału i ekologicznej skóry z efektownymi, szarymi przeszyciami. Uwagę przykuwają także inne wyszukane detale, które nadają Rio GT Line sportowej elegancji.

Szczegóły mają znaczenie

Rio GT Line zachwyca swoim sportowym charakterem. Starannie zaprojektowana deska rozdzielcza z imitacji włókna węglowego, nowoczesna linia foteli, eleganckie przeszycia tapicerki drzwi i spłaszczona na dole kierownica w kształcie litery D, to tylko niektóre z wielu elementów wyposażania, które znajdziesz tylko w GT Line. 8-calowy ekran systemu nawigacji z UVO Connect zapewnia stały kontakt ze światem i bliskimi przez cały czas podróży.

7-letnia gwarancja Kia

Wszystkie nowe samochody marki Kia objęte są gwarancją przez okres 7 lat (8). Tak bardzo wierzymy w nasze samochody i ufamy naszej technologi! W przypadku sprzedaży pojazdu, gwarancja przechodzi na kolejnego właściciela.


7 lat aktualizacji mapy

Każdy nowy samochód marki Kia, fabrycznie wyposażony w system nawigacji, otrzymuje 6 rocznych darmowych aktualizacji mapy (9).Wyjątkowa oferta, która zapewni zawsze zaktualizowaną nawigację na każdą podróż.


5 gwiazdek w testach zderzeniowych Euro NCAP

Kia Rio została uznana za niezwykle bezpieczne auto, otrzymując maksymalny wynik 5 gwiazdek w testach zderzeniowych Euro NCAP.NOTY PRAWNE

Przedstawione dane bazują na przewidywanych wartościach docelowych i są zależne od dalszego rozwoju oraz homologacji. Dane te mogą ulec zmianie.

Android Auto™ i Apple CarPlay™

System multimedialny Kia Rio został przystosowany do współpracy z aplikacją Apple CarPlay™ i Android Auto™, umożliwiającą integrację z telefonami z systemem Android 5.0 (Lollipop) i wyższym oraz Apple CarPlay™, pozwalającą na integrację z telefonami iPhone 5 i nowszymi. Obie aplikacje obsługują komendy głosowe, co pozwala kierowcy skupić się przede wszystkim na prowadzeniu auta. Apple CarPlay™ należy do Apple Inc. Android Auto™ jest znakiem towarowym, zastrzeżonym na rzecz Google Inc.

Usługi Android Auto™ i Apple CarPlay™

Apple CarPlay™ i Android Auto™ są dostępne tylko dla wersji z 8-calowym wyświetlaczem.

Usługi UVO na pokładzie Kia

Usługi są bezpłatne przez 7 lat począwszy od momentu zakupu pojazdu przez pierwszego właściciela, może być to np. dzień zawarcia umowy kupna-sprzedaży. Szczegółowych informacji na temat usługi, warunków jej świadczenia udziela dealer. Dostępne w różnych krajach usługi na pokładzie mogą się różnić.

Usługi Kia Live Services przez smartfon

Aby aktywować usługi, należy skorzystać ze smartfona z dostępem do internetu i aktywną transmisją danych.

Zdalne usługi UVO Connect

UVO Connect to innowacyjne usługi Kia, które zapewniają kierowcom dostęp do ważnych podczas podróży informacji w czasie rzeczywistym. Usługi będą dostępne za darmo przez 7 lat począwszy od dnia zakupu przez pierwszego właściciela. W tym czasie mogą jednak podlegać zmianom. Szczegółowe informacje można uzyskać od dealerów Kia oraz na stronie internetowej kia.pl. Aplikacja UVO jest kompatybilna ze smartfonami działającymi w systemach Android oraz iOS.

Technologie DRIVE WiSE

Inteligentne technologie DRIVE WiSE to nowa generacja nowoczesnych systemów Kia, opracowanych z myślą o wspieraniu kierowcy. Nie zwalniają jednak prowadzącego pojazd z odpowiedzialności za bezpieczną jazdę. Kierowca jest zobowiązany dostosowywać styl jazdy do obowiązujących przepisów oraz warunków panujących na drodze. Inteligentne technologie DRIVE WiSE nie umożliwiają autonomicznej jazdy. Więcej informacji znajduje się w instrukcji obsługi pojazdu.

System autonomicznego hamowania z funkcją wykrywania pieszych (FCA)

System autonomicznego hamowania z funkcją wykrywania pieszych (FCA) pomaga wykryć potencjalne zderzenie z innym pojazdem lub pieszym i doprowadzić do zatrzymania samochodu. Nie zwalnia on jednak prowadzącego pojazd z odpowiedzialności za bezpieczną jazdę i dostosowania stylu jazdy do obowiązujących przepisów oraz warunków na drodze. System nie umożliwia autonomicznej jazdy. Szczegółowe informacje znajdują się instrukcji obsługi pojazdu.

7 lat bezpłatnej aktualizacji mapy

Gwarancja pojazdu na maksymalnie 150 000 kilometrów. Gwarancja obowiązuje we wszystkich krajach UE (oraz w Norwegii, Szwajcarii, Islandii i na Gibraltarze). Odstępstwa zgodnie z obowiązującymi warunkami gwarancji, na przykład odstępstwa dotyczące farby lub wyposażenia. Szczegółowe okresy gwarancji oraz jej warunki określone są w książce gwarancyjnej.

7 lat bezpłatnej aktualizacji mapy

Każdy nowy samochód marki Kia, fabrycznie wyposażony w system nawigacji, otrzymuje 6 rocznych darmowych aktualizacji mapy. Dzięki temu nawigacja w Twoim samochodzie zawsze będzie korzystać z najnowszych dostępnych danych. Program aktualizacji nie jest objęty gwarancją systemu nawigacji. Kia nie ponosi odpowiedzialności za jakość danych map dostarczonych przez dostawcę danych map.
Jesteśmy częściąholding1
Związek dealerów Rzetelna firma
Naprawa nadwozi PGD Flota PGD Części Sprawdzony niekręcony Mam wypadek
Karta Ratownicza