Odkryj

Nowa Kia Sorento.

Jeszcze doskonalsza, zelektryfikowana jazda.

 


Design

Zainspirowany nową, odważną wizją przyszłości, dynamiczny design SUV-a wyraża doskonałą równowagę pomiędzy efektownością a spokojem. Nowa Kia Sorento wygląda solidnie i jednocześnie jest wyrafinowana.

Nadwozie

 

 

Odważnie stylizowane nowe detale z przodu

Jeszcze lepsze reflektory LED mają nową pionową konstrukcję i światła do jazdy dziennej z grafiką „Star-map” znaną z modeli nowej generacji. Nowe są również pokrywa silnika i osłona chłodnicy.

 

Nowe są przedni zderzak i płyta ochronna podwozia

Na uwagę zasługuje dynamika, którą zapewniają szeroki zderzak i osłona podwozia. Zwłaszcza w połączeniu z nową osłoną chłodnicy i pionowymi wlotami powietrza umieszczonymi pod reflektorami.

 

 

Dynamiczna stylistyka tyłu

Pionowe lampy tylne z ukośnymi diodami LED podkreślają solidny wygląd SUV-a również z tyłu. Zapewnia to również szeroka i wytrzymała tylna płyta chroniąca podwozie. Całość dopełnia odważnie stylizowany zderzak i końcówka rury wydechowej.

 

Nowa gama obręczy kół z lekkich stopów do wyboru

Dodaj jeszcze więcej dynamiki. Wybieraj spośród nowych 18, 19 i 20-calowych aluminiowych obręczy kół. Każda z nich ma solidną i dopracowaną konstrukcję oraz zalicza się do efektownych detali Sorento.


Wnętrze

 

 

Jeszcze bardziej ergonomiczna tablica rozdzielcza

Prostota i wyrafinowanie. Na całej szerokości tablicy rozdzielczej umieszczono wąskie nawiewy wentylacyjne, nowe jest oświetlenie otoczenia, zmieniono sterowanie klimatyzacją. Wszystko razem tworzy poczucie obcowania we wnętrzu auta klasy premium.

 

Tapicerka siedzeń bez naturalnej skóry

Zawsze z myślą o przyszłości: tapicerka siedzeń z wegańskiej, sztucznej skóry w kolorze zieleni szałwi należy do standardu w nowym Sorento. Stylowa i przyjemna w dotyku jest alternatywą dla naturalnej skóry – ograniczając jej wykorzystanie i tworząc mniejszy ślad węglowy.

 

Relaksacyjne fotele klasy premium

Usiądź w nowym Sorento na fotelach, które optymalizują postawę oraz rozkład naprężenia ciała i poczuj absolutny komfort. Regulacja wysokości i pochylenia oparcia odbywa się za naciśnięciem przycisku – kierowca i pasażer z przodu mogą odpoczywać w spokoju.


Zaawansowane technologie

Prosto i bezproblemowo. Dzięki nowym, zaawansowanym funkcjom dostępnym w nowym Sorento możesz podróżować z łatwością. W kabinie przyjaznej rodzinie i zorientowanej na kierowcę, w której przemyślano każdy szczegół.

 

 

Zakrzywiony wyświetlacz z dwoma ekranami 12,3 cala

Ciesz się wygodną obsługą i komfortową jazdą dzięki nawigacji o wysokiej rozdzielczości i najnowszym technologiom łączności. Bezproblemowymi w użyciu i łatwymi w obsłudze.

 

Nowy system rozpoznawania odcisków palców

Umieszczony na konsoli środkowej czytnik linii papilarnych umożliwia szybkie – aktywację profilu użytkownika, uruchomienie pojazdu i włączenie trybu parkowania.

 

 

Wyświetlacz przezierny

Skoncentruj się na drodze dzięki nowemu, większemu, 10-calowemu, kolorowemu wyświetlaczowi przeziernemu, który na przedniej szybie subtelnie wyświetla najważniejsze informacje dotyczące jazdy, bezpośrednio w polu widzenia.⁶

 

Zdalne aktualizacje

Aktualizowanie Sorento przez cały czas jest łatwe dzięki aktualizacjom OTA ⁹ (Over the Air). W pakiecie znajduje się sześć map i oprogramowanie, które można kupić w przyszłości, pobrać bezprzewodowo i zainstalować w aucie.


Funkcjonalność i komfort

Siedem miejsc. Nieograniczone możliwości. Dzięki składanym oparciom foteli i schowkom, nowe Sorento bez problemu dostosowuje się do stylu życia i potrzeb. Zawsze miej dużo miejsca – na co dzień i podczas każdej podróży. Dzięki ekskluzywnemu wykończeniu i rozwiązaniom, które podnoszą komfort podróżowania.

 

 

Przestrzeń, z której każdy może się cieszyć

Jeszcze większa przestrzeń i komfort czekają w całej kabinie. Składane fotele w drugim rzędzie w proporcji 60:40 i w trzecim rzędzie w proporcji 50:50 pomieszczą każdego i wszystko, co chcesz ze sobą zabrać.

Przestrzeń ładunkowa została zaprojektowana z myślą o wielu konfiguracjach, łatwym dostępie i niekończących się przygodach. Fotele można łatwo składać, aby uzyskać więcej niż wystarczającą ilość miejsca na bagaż. Tak, aby zabrać ze sobą wszystko, czego potrzebujesz podczas każdej rodzinnej wycieczki.

 

Zdalny asystent parkowania

Odkryj nowy poziom komfortu poruszania się w ciasnych miejscach i poza nimi. Funkcja zdalnego parkowania wykona całą pracę za Ciebie, umożliwiając manewrowanie w linii prostej do i z miejsca parkingowego, znajdując się poza Sorento – a wszystko za dotknięciem przycisku na kluczyku.6

 

 

Elektrycznie sterowana pokrywa bagażnika

Po włożeniu kluczyka Sorento do kieszeni i zbliżeniu się do auta od tyłu, system rozpozna kluczyk i automatycznie otworzy pokrywę bagażnika. Dzięki temu dostęp do bagażnika jest łatwy także wtedy, gdy masz zajęte ręce.

 

Panoramiczne okno dachowe

Przestronne wnętrze Sorento wydają się jeszcze większe wraz z szeroko uchylnym, przesuwanym oknem dachowym. Obejmuje ono niemal cały dach, nadaje wnętrzu luksusowy charakter i tworzy przyjemną atmosferę.


Bezpieczeństwo

Innowacje zapewniające nowy standard bezpieczeństwa i wsparcia: zaawansowane systemy obejmują asystentów antykolizyjnych, którzy wykrywają ryzyko kolizji, zanim ona nastąpi. Asystenci jazdy na autostradzie dbają o bezpieczeństwo przy wyższych prędkościach. Są również asystenci parkowania, którzy ułatwiają parkowanie.

 

Asystenci jazdy na autostradzie

 

 

Aktywny tempomat wykorzystujący dane z nawigacji

Technologia ta pomaga utrzymać bezpieczną prędkość dostosowaną do warunków drogowych podczas jazdy drogą ekspresową lub autostradą. System automatycznie zmniejsza prędkość przed wjazdem do strefy z ograniczeniem prędkości, przed zakrętem lub wjazdem/wyjazdem z drogi ekspresowej lub autostrady. Następnie przyspiesza samochód do wcześniej ustawionej prędkości.

 

Asystent jazdy autostradą drugiej generacji

System Highway Driving Assist 2.0 (HDA2) utrzymuje prędkość ustawioną przez kierowcę lub zadaną przez ograniczenie prędkości na autostradzie, wykryte przez nawigację. Jednocześnie kontroluje kierowanie oraz przyspieszanie i zwalnianie na pasie ruchu, zachowując bezpieczną odległość od auta poprzedzającego. HDA2 obejmuje także asystenta zmiany pasa ruchu, który automatycznie zmienia pas ruchu po włączeniu kierunkowskazu, jeszcze bardziej ułatwiając jazdę.

 

Asystent utrzymania auta na pasie ruchu

Lane Following Assist (LFA) ma za zadanie pomagać w wykrywaniu oznaczeń pasów ruchu i/lub samochodów na drodze oraz wspomaga kierowanie, pomagając utrzymać Sorento na pasie ruchu.

 

Asystenci antykolizyjni

 

 

Asystent unikania kolizji z samochodami znajdującymi się w martwym polu widzenia lusterek

Dzięki Blind-Spot Collision-Avoidance Assist (BCA) kierowca otrzymuje powiadomienia za każdym razem, gdy zbliżają się auta, które chcą wyprzedzić Sorento lub znajdują się w martwym polu widzenia lusterek. Jeśli system wykryje ryzyko kolizji, pomoże w hamowaniu samochodu, aby jej uniknąć i sprowadzi Sorento z powrotem na właściwy pas ruchu.

 

Asystent unikania kolizji czołowych drugiej generacji

Forward Collision-Avoidance Assist 2.0 (FCA2) ⁷ zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo i pomaga uniknąć potencjalnych kolizji z pieszymi, rowerzystami lub innymi samochodami. Jeśli kierowca nie naciśnie hamulca wystarczająco mocno, aby uniknąć kolizji, Sorento zrobi to automatycznie.

 

 

Asystent unikania kolizji podczas cofania

Ułatwia wyjazd z miejsca parkingowego. Dzięki systemowi Rear Cross-Traffic Collision-Avoidance Assist (RCCA) kierowca otrzymuje ostrzeżenie, jeśli za samochodem będą przejeżdżać auta lub przechodzić piesi. Jeżeli zaistnieje ryzyko kolizji, system automatycznie zahamuje samochód.

 

Asystent hamowania po kolizji

Multi-Collision Brake (MCB) zapewnia dodatkową ochronę i bezpieczeństwo w razie wypadku. Po pierwszym zderzeniu pomaga zapobiec nieprzewidywalnym ruchom auta i pomaga zmniejszyć ryzyko ewentualnych kolejnych kolizji z innymi autami.

 

Asystent bezpiecznego wychodzenia z samochodu

System Safe Exit Assist (SEA) włącza ostrzeżenie, jeśli pasażer próbuje wysiąść, podczas gdy z tyłu na sąsiednim pasie nadjeżdża samochód. System utrzymuje elektroniczną blokadę drzwi w stanie zablokowanym i nie pozwala na otwarcie drzwi, gdy istnieje ryzyko kolizji, nawet jeśli kierowca odblokuje drzwi.

 

Asystenci parkowania

 

 

Czujniki parkowania

System Forward/Side/Reverse Parking Distance Warning (PDW) ostrzega kierowcę o potencjalnych zagrożeniach, które stwarzają pobliskie obiekty i pozwala uniknąć kolizji z nimi podczas jazdy z małą prędkością. Oprócz czujników z przodu i tyłu, dostępne są teraz czujniki, które wykrywają obiekty również po bokach Sorento, zapewniając zasięg 360 stopni.

 

Asystent zdalnego parkowania

Odkryj nowy poziom łatwości poruszania się w ciasnych miejscach i poza nimi. Asystent zdalnego parkowania wykonuje całą pracę za kierowcę, umożliwiając manewrowanie w linii prostej do i z miejsca parkingowego, znajdując się poza Sorento – a wszystko to za dotknięciem przycisku na kluczyku.


Łączność

Idealna podróż jest wtedy, gdy kierowca wie, że ma wszystko, czego potrzebuje i dokładnie tam, gdzie potrzebuje. Odkryj funkcje, które sprawiają, że życie w drodze jest bezproblemowe i które zapewniają łączność ze światem zewnętrznym. Tak, jak wymaga tego intensywny tryb życia. Dzięki dużym wyświetlaczom, znakomitemu dźwiękowi i możliwości ładowania urządzeń wszyscy będą zadowoleni.

 

Funkcje łączności

 

 

Podwójny wyświetlacz

Bezproblemowo łącz się ze światem i z innymi. Ekrany w nowym Sorento są wystarczająco duże, abyś zarówno Ty widział wszystkie najważniejsze informacje, jak i pasażerowie. Do tego z unikalną, zaawansowaną grafiką, która podkreśla kluczowe informacje.

 

Cyfrowy klucz drugiej generacji

Zwiększ wygodę podróżowania dzięki cyfrowemu kluczykowi Kia. Umożliwia on dostęp i uruchamianie Sorento za pomocą smartfona. Możesz przechowywać kluczyk w cyfrowym portfelu i udostępniać go wielu kierowcom, aby mieli łatwy dostęp do samochodu.

 

System audio klasy premium firmy Bose

Ciesz się doskonałą jakością muzyki dzięki 12 głośnikom, które zapewniają wyraźny i czysty dźwięk – począwszy od ulubionej playlisty po wybrany podcast. Przetwarzanie sygnału surroundStage stawia każdego słuchacza w centrum muzyki – niezależnie od tego, gdzie siedzi.

 

 

Ładowanie przez port USB-C

W Sorento każdy na pokładzie może cieszyć się komfortowym podróżowaniem przez cały czas. Do dyspozycji pasażerów jest mnóstwo portów USB-C szybkiego ładowania, które są wygodnie rozmieszczone od pierwszego do trzeciego rzędu.

 

Ładowarka bezprzewodowa

W Sorento oczywistością jest pozostawanie w kontakcie ze wszystkim, czego potrzebujesz. Ładuj wygodnie telefon za pomocą ładowarki bezprzewodowej, gdy jesteś w podróży. Gumowa podkładka zapobiega wyślizgiwaniu się telefonu z pola widzenia, a wentylator zmniejsza ciepło podczas ładowania.

 

Kia Connect ¹ ⁴ ⁵

Bezproblemowo połącz telefon z Sorento za pomocą aplikacji Kia Connect ¹ ⁴ ⁵ i korzystaj ze wszystkich dostępnych dodatkowych udogodnień. Bądź na bieżąco poinformowany o ruchu drogowym, pobliskich stacjach ładowania, parkingach, pogodzie i wielu innych przydatnych informacjach. Równie przydatne są usługi pokładowe, jak zdalne sterowanie akumulatorem, klimatyzacją i tzw. nawigacja ostatniej mili, żeby wymienić tylko kilka z wielu funkcji.

 

 

Popraw swoje doznania z marką Kia

Wydobądź jeszcze więcej ze swoich doznań z marką Kia, dzięki aktualizacjom oprogramowania i zakupowi nowych funkcji, do których masz dostęp za naciśnięciem jednego przycisku.

 

Streaming muzyki

Ciesz się ulubioną muzyką bez konieczności podłączania telefonu. Dzięki Kia Connect możesz połączyć się z aplikacjami muzycznymi, do których będziesz miał bezpłatny dostęp przez pierwsze trzy lata. Amazon Music będzie dostępny w momencie premiery nowego Sorento, a wkrótce dołączą do niego kolejni dostawcy muzyki. 10


Akcesoria

Być może już doceniłeś pozytywne możliwości nowej Kia Sorento. Czy wiesz, że można je również spersonalizować, aby dopasować je do swoich preferencji? Niezależnie od tego, czy chcesz dodać więcej elastyczności, wygody czy osobistych akcentów stylizacyjnych, nasza bogata oferta specjalnie zaprojektowanych akcesoriów daje Ci możliwość realizacji marzeń o jeszcze większych możliwościach.

 

 

Kratka oddzielająca przestrzeń transportową

Łatwa w montażu i idealnie dopasowana, ta solidna kratka gwarantuje, że transport Twojego pupila odbędzie się bezpiecznie.

 

Mata podłogowa bagażnika

Wykonana w 90% z materiałów pochodzenia biologicznego, antypoślizgowa mata podłogowa ochroni Twój bagażnik przed mokrymi, błotnistymi i brudnymi przedmiotami.

 

 

Aluminiowe poprzeczki dachowe z uchwytem na rower

Transportuj wszystko, czego potrzebujesz, przy pomocy lekkich, lecz jednocześnie wytrzymałych poprzeczek dachowych. Korzystając z oryginalnego uchwytu do przewożenia roweru masz pewność, że załadunek i rozładunek będzie łatwy, a podróż bezpieczna.

 

Projektor logo Kia w drzwiach

Nadaj szczególnego akcentu każdej podróży po zmroku, wyświetlając logo Kia na podłożu za każdym razem, gdy otwierane są przednie drzwi.


Noty prawne

(1) Kia Connect Remote Services
Usługa informacji i kontroli dla Twojej Kia ze smartfona; Usługi są dostępne bezpłatnie przez okres siedmiu lat rozpoczynający się w dniu sprzedaży pojazdu pierwszemu właścicielowi pojazdu, tj. w momencie wejścia w życie pierwotnej umowy kupna, przy czym w tym okresie mogą one ulec zmianie . Szczegóły obsługi i warunki użytkowania można znaleźć w aplikacji Kia Connect. Aby funkcje działały poprawnie wymagany jest smartfon z systemem operacyjnym iOS lub Android oraz umowa na telefon komórkowy z opcją transmisji danych.

(2) Android Auto™ i Apple CarPlay™
Kia Sorento jest kompatybilna z Apple CarPlay™ oraz Android Auto™. Android Auto™ współpracuje z telefonami wyposażonymi w system operacyjny Android 5.0 (Lollipop) lub wyższy. Apple CarPlay™ współpracuje z telefonami iPhone 5 lub nowszymi. Apple CarPlay™ jest zarejestrowanym znakiem towarowym firmy Apple Inc. Android Auto™ oraz pozostałe logotypy są zarejestrowanymi znakami towarowymi firmy Google Inc.

(3) Bezprzewodowe ładowanie smartfona
Ładowanie bezprzewodowe dostępne jest w telefonach wyposażonych w funkcję Qi lub dedykowany adapter.

(4) Kia Connect On-Board Services
The services are available free of charge for a period of seven years commencing on the day the vehicle is sold to the first owner of the vehicle, i.e. the point in time the initial purchase agreement becomes effective, and may be subject to change during that period. Details of operation and terms of use can be obtained on your vehicle’s head unit. Available On-Board Services might differ depending on your country. Smartphone with data plan required to activate Kia Connect Live Services services in countries and models without embedded telematics.

(5) Kia Connect Live Services through Smartphone Tethering
Smartphone with data plan required to activate Kia Connect Live Services services in countries and models without embedded telematics.

(6) Zaawansowane systemy wspomagające kierowcę
Zaawansowane systemy wspomagania kierowcy są systemami wspomagającymi i nie zwalniają kierowcy z odpowiedzialności za bezpieczne prowadzenie pojazdu w dowolnym momencie. Kierowca nadal musi dostosować swoje zachowanie za kierownicą do swoich osobistych możliwości prowadzenia pojazdu, do wymogów prawnych oraz do ogólnych warunków drogowych i ruchu drogowego. Zaawansowane systemy wspomagania kierowcy nie są przeznaczone do autonomicznego prowadzenia pojazdu. Więcej informacji w instrukcji obsługi.

(7) System Forward Collision-Avoidance Assist (FCA)
System Forward Collision-Avoidance Assist (FCA) jest systemem wspomagania i nie zwalnia kierowcy z odpowiedzialności za bezpieczne prowadzenie pojazdu. Kierowca nadal musi dostosować swoje zachowanie podczas jazdy do własnych możliwości prowadzenia pojazdu oraz przepisów ruchu drogowego. System FCA nie jest przeznaczony do autonomicznego prowadzenia pojazdu. Więcej informacji w instrukcji obsługi.

(8) 7-letnia gwarancja
Gwarancja Kia obejmuje okres 7 lat od pierwszej rejestracji lub 150 000 km przebiegu, w zależności od tego, co nastąpi wcześniej. Obowiązuje we wszystkich krajach Unii Europejskiej (oraz Norwegii, Szwajcarii, Islandii i na Gibraltarze). Odstępstwa od obowiązujących warunków gwarancji, np. na akumulator, lakier i wyposażenie, podlegają lokalnym warunkom. Więcej informacji na temat gwarancji Kia można znaleźć na stronie [www.Kia.com].

(9) Aktualizacje OTA
Dla nowych pojazdów sprzedanych od maja 2021 Kia oferuje dwie darmowe aktualizacje map dla systemu nawigacyjnego pojazdu i oprogramowania jednostki głównej przy użyciu tzw. „aktualizacji z chmury” („over-the-air” lub “OTA updates”). Po wykorzystaniu dwóch darmowych aktualizacji OTA będziesz mógł dalej skorzystać z darmowych aktualizacji map systemu nawigacyjnego pojazdu i oprogramowania jednostki głównej poprzez stronę https://update.kia.com/EU/E1/Main lub u Dealera.

(10) Streaming muzyki
Usługa strumieniowego przesyłania muzyki jest częścią zwykłych usług Kia Connect Live, ale ma ograniczony bezpłatny okres jednego (1) miesiąca, począwszy od daty aktywacji w sklepie Kia Connect Store.

Poziom hałasu silników
Dane dotyczące poziomu hałasu dla wszystkich pojazdów Kia są określane zgodnie z zalecaną procedurą pomiarową opisaną w rozporządzeniu (UE) nr 540/2014 i regulacji nr 51.03 UN/ECE [2018/798].

Zostaw nam swoje dane

skontaktujemy się z Tobą i dopasujemy ofertę do Twoich potrzeb

lub
Oświadczam, że zapoznałem się z klauzulą informacyjną.
Oświadczam, że zapoznałem się z klauzulą informacyjną.
Uprzejmie informujemy, że:
  1. Administratorem Państwa danych osobowych jest GRUPA PGD Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Krakowie przy Al. Powstańców Śląskich 22, 30-570 Kraków (dalej zwana Administratorem).
  2. Inspektorem Ochrony Danych jest Krzysztof Bielawski, z którym kontakt możliwy jest pod nr tel. +48 33 4861 986 oraz adresem e-mail iod@holding1.pl .
  3. Państwa dane (imię i nazwisko, numer telefonu, adres e-mail) będą wykorzystywane w celu realizacji Państwa zapytania oraz są niezbędne do przedstawienia oferty.
  4. Przysługuje Państwu prawo dostępu do treści danych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo sprzeciwu, zażądania zaprzestania przetwarzania i przenoszenia danych oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Z powyższych praw można skorzystać zgłaszając się do Inspektora Danych Osobowych (dane powyżej).
  5. Dane osobowe będą przetwarzane przez 6 miesiące od ostatniej oferty przedstawionej przez Administratora.
  6. Państwa dane mogą być powierzone podmiotom, którym Administrator zleca wykonanie usług wsparcia IT w imieniu i na swoją rzecz.
Jesteśmy częściąholding1
Związek dealerów Rzetelna firma
Naprawa nadwozi PGD Flota PGD Części Sprawdzony niekręcony Mam wypadek
Karta Ratownicza