Odkryj

Nowa KIA Picanto

Design

 

Wyraziste detale z przodu

Czerpiąc inspirację z silnych kontrastów, które występują w naturze, przód nowej Kia Picanto prezentuje się solidnie, a zarazem nowocześnie. Od powiększonej osłony chłodnicy, która świadczy o wysokich osiągach auta, po masywny przedni zderzak z elementami lakierowanymi w kolorze czarnym i na wysoki połysk. Aż po sportowy charakter nowej, wyrazistej pokrywy silnika Picanto GT-Line.

 

Przednie światła do jazdy dziennej

Szerokie nadwozie nowego Picanto ma teraz nowoczesny dodatek w postaci pasa LED, który łączy reflektory LED ze światłami do jazdy dziennej, co potęguje wrażenie szerokości nadwozia*.
*Dostępny tylko w nowym Picanto GT-Line.

 

 

Atrakcyjne obręcze kół z lekkich stopów do wyboru

Do wyboru jest szeroka gama obręczy kół – począwszy od nowych 14- i 16-calowych, a także nowych 16-calowych, zarezerwowanych do wersji GT-Line. Każde z nich mają solidną i atrakcyjny design, które jeszcze bardziej podkreślają elegancką sylwetkę Picanto.

 

Dynamiczny tył

Jednocześnie prosty i solidny tył nowego Picanto również optycznie go poszerza – podkreślają to pionowe tylne lampy i czerwony pas LED, który nawiązuje do stylistyki przodu. Z tylnym zderzakiem, który także podkreśla szerokość auta i świadczy o jego solidności. Dyfuzor oraz inne sportowe detale potęgują wyjątkowo dynamiczny charakter nowego Picanto GT-Line.


Wnętrze

 

Kolorowe pakiety stylistyczne

Atmosfera we wnętrzu? Autentyczna ty. Dzięki szerokiej gamie pakietów kolorystycznych do wyboru, design nowego Picanto może odzwierciedlać Twój styl. Podobnie jak pakiety Glossy Black, Adventure Green Pack i Rich Brown Pack – wszystkie ze sztucznej skóry.

 

8-calowy ekran dotykowy i system nawigacyjny

Z łatwością poruszaj się po mieście i poza nim. Z 8-calowym centralnym ekranem dotykowym w standardzie, dzięki któremu znajdziesz wszystkie niezbędne informacje dokładnie tam, gdzie ich potrzebujesz. Podobnie jak wskazania nawigacji, które są aktualizowane w czasie rzeczywistym i prezentowane na wyświetlaczu w zestawie wskaźników tuż przed Tobą. Plus bezprzewodowe aktualizacje oprogramowania, które aktualizują wszystkie systemy, co zapewnia większą wygodę⁷. Oraz funkcja rozpoznawania głosu, dzięki czemu nie musisz nawet odrywać rąk od kierownicy

 

4,2-calowy wyświetlacz w zestawie wskaźników

Montowany w standardzie nowo zaprojektowany cyfrowy wyświetlacz o przekątnej 4,2 cala wprowadza do kokpitu nowego Picanto wyjątkowo nowoczesną atmosferę, a kolorowy i bardzo jasny wyświetlacz LCD o przekątnej 4,2 cala zapewnia optymalną widoczność w każdych warunkach oświetleniowych.


Łączność

 

Port ładowania USB-C

Dzięki nowemu Picanto wszyscy na pokładzie mogą cieszyć się wygodą przez cały czas. W kabinie znajdują się poręczne porty USB-C, które zapewniają szybkie ładowanie i są wygodnie umieszczone zarówno z przodu, jak i z tyłu.

 

Apple CarPlay i Android Auto 1

Dzięki kompatybilności z interfejsami Apple CarPlay™ i Android Auto™ ¹, nowe Picanto zawsze jest na bieżąco i zapewnia ci łączność zarówno z autem, jak i ze światem zewnętrznym. Oprócz tego, możesz słuchać ulubionych playlist i przeglądać ulubione aplikacje w łatwy i bezpieczny sposób.

 

 

Bezprzewodowa ładowarka2

W nowym Picanto oczywistością jest, że zawsze potrzebujesz energii, żeby być online. Ładuj telefon wygodnie za pomocą ładowarki bezprzewodowej ² gdy jesteś w podróży. Gumowa podkładka zapobiega wyślizgiwaniu się telefonu z pola widzenia, a wentylator chłodzący zmniejsza ciepło podczas ładowania.

 

Kia Connect3

Bezproblemowo połącz telefon z Picanto za pomocą aplikacji Kia Connect ³ i korzystaj ze wszystkich dostępnych dodatkowych udogodnień. Oferowane usługi pokładowe na bieżąco poinformują Cię o ruchu drogowym, parkingach, pogodzie i wielu innych przydatnych informacjach. Równie przydatne są usługi dostępne poza autem, w tym nawigacja do miejsca docelowego oraz zdalne blokowanie i odblokowywanie drzwi, żeby wymienić tylko kilka z wielu dostępnych funkcji.


Twoja bezstresowa strefa.

Dzięki szerokiej gamie aktywnych systemów wspomagania i zaawansowanym funkcjom bezpieczeństwa, dostępnym w standardzie, nowa Kia Picanto nieustannie kontroluje jazdę i zapewnia bezpieczeństwo Tobie i innym osobom w pobliżu. ⁴

Asystenci antykolizyjni

 

System bezpiecznego wysiadania

Podczas parkowania system bezpiecznego wysiadania (SEW od Safe Exit Warning) wykrywa pojazdy, które zbliżaj się z tyłu, wysyła ostrzeżenie i utrzymuje włączone zabezpieczenie otwarcia drzwi przez dzieci, aby uniemożliwić wyjście z auta pasażerom z tyłu. Kiedy pojazd oddali się, pasażerowie mogą bezpiecznie opuścić Picanto.

 

Asystent zapobiegania kolizjom z przodu5

Asystent zapobiegania kolizjom z przodu (FCA od Forward Collision-Avoidance Assist) zapewnia dodatkową pewność i pomaga uniknąć potencjalnych kolizji z pieszymi, rowerzystami i innymi samochodami na drodze – także podczas skręcania na skrzyżowaniu. Jeśli nie wciśniesz hamulca wystarczająco mocno, aby uniknąć kolizji, Picanto zrobi to automatycznie. Nowe Picanto jest wyposażone w system FCA 1.0 lub 1.5, w zależności od wersji wyposażenia. ⁵

 

 

Asystent unikania kolizji z tyłu

Ułatwia wyjazd z miejsca parkingowego lub podjazdu. Dzięki asystentowi unikania kolizji z tyłu (RCCA od Rear Cross-Traffic Collision-Avoidance Assist) otrzymasz ostrzeżenie, jeśli za Picanto będą przejeżdżać samochody lub przechodzić piesi. Jeżeli zaistnieje ryzyko kolizji, system automatycznie zahamuje Picanto.

 

Asystent unikania kolizji z autami w martwym polu widzenia lusterek

Asystent unikania kolizji z autami w martwym polu widzenia lusterek zewnętrznych (BCA od Blind-Spot Collision-Avoidance Assist) ostrzega, jeśli podczas zmiany pasa ruchu istnieje ryzyko kolizji z samochodem, który znajduje się z tyłu w tzw. martwym punkcie. Podczas wyjeżdżania przodem z miejsca parkowania równolegle do krawężnika, jeżeli istnieje ryzyko kolizji z autem nadjeżdżającym z tyłu, system automatycznie wspomaga hamowanie awaryjne.


Asystenci jazdy

 

System rozpoznawania znaków ograniczenia prędkości

System rozpoznawania znaków ograniczenia prędkości (ISLA od Intelligent Speed Limit Assist) zapewnia wszystkie niezbędne informacje, które pomagają przestrzegać ograniczeń prędkości. System wykorzystuje kamerę umieszczoną za przednią szybą, odczytuje nie tylko ograniczenia prędkości, ale również zakazy wyprzedzania, a następnie wyświetla te informacje w przejrzysty sposób na ekranie nawigacji i w zestawie wskaźników.

 

System monitorujący koncentrację kierowcy

System monitorujący koncentrację kierowcy (DAW+ od Driver Attention Warning Plus) monitoruje sposób kierowania i przyspieszania, aby wykryć utratę koncentracji i ostrzec kierowcę dźwiękiem ostrzegawczym oraz symbolem filiżanki kawy na zestawie wskaźników. Wysyła również ostrzeżenie o odjechaniu auta poprzedzającego, gdy samochód przed Picanto ruszy spod świateł.

 

Asystent utrzymania auta na pasie ruchu

Asystent utrzymania auta na pasie ruchu (LFA od Lane Following Assist) pomaga w wykrywaniu oznaczeń pasa ruchu i/lub aut na drodze oraz wspomaga kierowanie, pomagając utrzymać Picanto pomiędzy pasami ruchu.


Noty prawne

(1) Kia Connect Remote Services
Usługa informacji i kontroli dla Twojej Kia ze smartfona; Usługi są dostępne bezpłatnie przez okres siedmiu lat rozpoczynający się w dniu sprzedaży pojazdu pierwszemu właścicielowi pojazdu, tj. w momencie wejścia w życie pierwotnej umowy kupna, przy czym w tym okresie mogą one ulec zmianie . Szczegóły obsługi i warunki użytkowania można znaleźć w aplikacji Kia Connect. Aby funkcje działały poprawnie wymagany jest smartfon z systemem operacyjnym iOS lub Android oraz umowa na telefon komórkowy z opcją transmisji danych.

(2) Android Auto™ i Apple CarPlay™
Kia Picanto jest kompatybilna z Apple CarPlay™ oraz Android Auto™. Android Auto™ współpracuje z telefonami wyposażonymi w system operacyjny Android 5.0 (Lollipop) lub wyższy. Apple CarPlay™ współpracuje z telefonami iPhone 5 lub nowszymi. Apple CarPlay™ jest zarejestrowanym znakiem towarowym firmy Apple Inc. Android Auto™ oraz pozostałe logotypy są zarejestrowanymi znakami towarowymi firmy Google Inc.

(3) Bezprzewodowe ładowanie smartfona
Ładowanie bezprzewodowe dostępne jest w telefonach wyposażonych w funkcję Qi lub dedykowany adapter.

(4) Kia Connect On-Board Services
The services are available free of charge for a period of seven years commencing on the day the vehicle is sold to the first owner of the vehicle, i.e. the point in time the initial purchase agreement becomes effective, and may be subject to change during that period. Details of operation and terms of use can be obtained on your vehicle’s head unit. Available On-Board Services might differ depending on your country. Smartphone with data plan required to activate Kia Connect Live Services services in countries and models without embedded telematics.

(5) Kia Connect Live Services through Smartphone Tethering
Smartphone with data plan required to activate Kia Connect Live Services services in countries and models without embedded telematics.

(6) Zaawansowane systemy wspomagające kierowcę
Zaawansowane systemy wspomagania kierowcy są systemami wspomagającymi i nie zwalniają kierowcy z odpowiedzialności za bezpieczne prowadzenie pojazdu w dowolnym momencie. Kierowca nadal musi dostosować swoje zachowanie za kierownicą do swoich osobistych możliwości prowadzenia pojazdu, do wymogów prawnych oraz do ogólnych warunków drogowych i ruchu drogowego. Zaawansowane systemy wspomagania kierowcy nie są przeznaczone do autonomicznego prowadzenia pojazdu. Więcej informacji w instrukcji obsługi.

(7) Forward Collision-Avoidance Assist
System Forward Collision-Avoidance Assist (FCA) jest systemem wspomagania i nie zwalnia kierowcy z odpowiedzialności za bezpieczne prowadzenie pojazdu. Kierowca nadal musi dostosować swoje zachowanie podczas jazdy do własnych możliwości prowadzenia pojazdu oraz przepisów ruchu drogowego. System FCA nie jest przeznaczony do autonomicznego prowadzenia pojazdu. Więcej informacji w instrukcji obsługi.

(8) 7-letnia gwarancja
Gwarancja Kia obejmuje okres 7 lat od pierwszej rejestracji lub 150 000 km przebiegu, w zależności od tego, co nastąpi wcześniej. Obowiązuje we wszystkich krajach Unii Europejskiej (oraz Norwegii, Szwajcarii, Islandii i na Gibraltarze). Odstępstwa od obowiązujących warunków gwarancji, np. na akumulator, lakier i wyposażenie, podlegają lokalnym warunkom. Więcej informacji na temat gwarancji Kia można znaleźć na stronie [www.Kia.com].

(9) Aktualizacje OTA
Dla nowych pojazdów sprzedanych od maja 2021 Kia oferuje dwie darmowe aktualizacje map dla systemu nawigacyjnego pojazdu i oprogramowania jednostki głównej przy użyciu tzw. „aktualizacji z chmury” („over-the-air” lub “OTA updates”). Po wykorzystaniu dwóch darmowych aktualizacji OTA będziesz mógł dalej skorzystać z darmowych aktualizacji map systemu nawigacyjnego pojazdu i oprogramowania jednostki głównej poprzez stronę https://update.kia.com/EU/E1/Main lub u Dealera.

(10) Streaming muzyki
Usługa strumieniowego przesyłania muzyki jest częścią zwykłych usług Kia Connect Live, ale ma ograniczony bezpłatny okres jednego (1) miesiąca, począwszy od daty aktywacji w sklepie Kia Connect Store.

Zostaw nam swoje dane

skontaktujemy się z Tobą i dopasujemy ofertę do Twoich potrzeb

lub
Oświadczam, że zapoznałem się z klauzulą informacyjną.
Oświadczam, że zapoznałem się z klauzulą informacyjną.
Uprzejmie informujemy, że:
  1. Administratorem Państwa danych osobowych jest GRUPA PGD Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Krakowie przy Al. Powstańców Śląskich 22, 30-570 Kraków (dalej zwana Administratorem).
  2. Inspektorem Ochrony Danych jest Krzysztof Bielawski, z którym kontakt możliwy jest pod nr tel. +48 33 4861 986 oraz adresem e-mail iod@holding1.pl .
  3. Państwa dane (imię i nazwisko, numer telefonu, adres e-mail) będą wykorzystywane w celu realizacji Państwa zapytania oraz są niezbędne do przedstawienia oferty.
  4. Przysługuje Państwu prawo dostępu do treści danych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo sprzeciwu, zażądania zaprzestania przetwarzania i przenoszenia danych oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Z powyższych praw można skorzystać zgłaszając się do Inspektora Danych Osobowych (dane powyżej).
  5. Dane osobowe będą przetwarzane przez 6 miesiące od ostatniej oferty przedstawionej przez Administratora.
  6. Państwa dane mogą być powierzone podmiotom, którym Administrator zleca wykonanie usług wsparcia IT w imieniu i na swoją rzecz.
Jesteśmy częściąholding1
Związek dealerów Rzetelna firma
Naprawa nadwozi PGD Flota PGD Części Sprawdzony niekręcony Mam wypadek
Karta Ratownicza